مقالات

چگونه یک دستگاه کارواش ایده آل خریداری کنیم؟

ویژگی های یک کارواش خوب

برای خرید یک کارواش خوب اولین و مهمترین نکته ای که باید به آن توجه نمایید، میزان مصرف و نیازتان به این دستگاه می باشد، به این معنا که مصرف کننده باید براساس تعداد اتومبیل یا اندازه ی فضایی که نیاز به شستشو دارد و یا نوع کار، دستگاه مورد نیازش را انتخاب نماید.

خصوصیات یک کارواش ایده آل

فضای بیرونی آپارتمان و محوطه حیاط و پارکینگ هر چند وقت یک بار، نیاز به نظافت دارد، اما این امر با مشکلاتی همراه است که اولین و مهمترین آن مصرف مقدار زیادی آب است و علاوه بر این، بسیار زمان بر است تا یک نفر بتواند تمامی لک ها را به طور کامل از بین ببرد. با خرید این دستگاه دیگر نگران مصرف زیاد آب و هدر رفتن وقت نباشید.

میزان مصرف و اندازه فضا: در خرید این ابزار به میزان مصرفتان توجه نمایید. به این معنا که شما باید بر حسب تعداد اتومبیل و اندازه محوطه نیاز به شستشو، آن را انتخاب نمایید. همچنین توان هر دستگاه متفاوت است که در انتخاب نوع دستگاه تاثیرگذار خواهد بود.

میزان فشار آب یا بخار خروجی: نکته ی مهم بعدی قدرت فشار آب است که در از بین بردن لک ها و کثیفی ها موثر است. به این میزان فشار، اصطلاحا “بار” گفته می شود. به این معنا که میزان فشار آب یا بخار خروجی از کارواشها برحسب بار اندازه گیری می شود. لازم به ذکر است که یک بار(bar) معادل صد کیلو پاسکال می باشد.

به همین منظور برای سهولت هرچه بیشتر در امر تمیز کاری دستگاه های آب پاش های فشارقوی در اندازه ها مشخصات، توانایی های مناسب و متنوع طراحی و ساخته شده اند که در محیط های کارگاهی،صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.

امروزه آب پاش های فشار قوی به دلیل کارایی بسیار موثر در شستشو و نظافت سطوح- اتومبیل ها و در بسیاری منازل راه یافته اند، زیرا بیشترین میزان صرفه جویی در آب و مواد شوینده را داراست که توانایی پاکیزگی در کمترین زمان را دارد.

میزان آب خروجی: نکته مهم بعدی توجه به میزان آب خروجی است که به آن دبی جریان آب گفته می شود که میزان پاک کنندگی و شویندگی دستگاه را تعیین می نماید. پس از ازبین بردن لک ها با استفاده از فشار آب، با جریان آب کثیفی را از سطوح جدا می سازد.

قابیلیت جمل و نقل آسان: یکی از مواردی که توجه به آن الزامی است، وزن دستگاه و امکان حمل و نقل آسان دستگاه است. داشتن چرخ برای این دستگاه اهمیت به سزایی دارد و به راحتی می توان آن را جا به جا نمود.

مخزن مخصوص شستشو: تمامی کارواشها مخزن مخصوص شستشو دارند ودر بعضی مدل های کوچکتر این مخزن درون دستگاه نبوده و در عوض، شیلنگ مکش مخصوص دستگاه این امکان را به مصرف کننده می دهد تا در ظرفی جداگانه مواد شوینده و آب را مخلوط نماید و در داخل دستگاه قرار دهد.

معرفی انواع دستگاه کارواش

صنعتی: در دو نوع ذغالی و دینامی تولید می شوند. در ساخت نوع ذغالی آن از ذغال استفاده شده و معمولا برای مصارف خانگی مناسب می باشد، سرو صدای بیشتری هم تولید می کنند. موتور دینامی عمر مفید تری نسبت به موتور ذغالی دارد و در کارواشهای صنعتی نصب می شوند.

خانگی: جهت مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرد و از نظر اندازه و قیمت در سطح مناسبی قرار دارد.

خودرویی: به دلیل فشار بالایی که دارند، مناسب شستشوی خودرو و ماشین آلات صنعتی هستندو در دو نوع الکتریکی- بنزینی تولید می شوند.

حرفه ای:اگر به دنبال دستگاه با فشار بالا هستید کارواشهای حرفه ای انتخاب مناسبی هستند و در زمینه ی شستشوی دیگ ها،سرامیک و دستگاه های روغنی مورد استفاده قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *